Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

 

 

Ve dnech 19. - 21. 5. se konala středisková výprava na jihu Čech, které se zúčastnili členové oddílů Potkani, Rysové a Velká Medvědice. Cílem této výpravy bylo připomenout a zároveň uctít hrdinství partyzánů, jenž bojovali proti německé velmoci během 2. světové války.

A nejen to bylo náplní akce, ale účastníci si mohli přiblížit a přímo vyzkoušet činnosti samotných partyzánů. Proto samotné skautíky, jenž byli rozdělení do skupin, potkalo několik úkolů či soutěží. Během nich si vyzkoušeli, jak umí být nenápadní, ostražití a soběstační. Právě tyto vlastnosti dělaly partyzány méně zranitelné a tím více úspěšné v jejich misích.

Sobotní noc také byla zkouškou našich skautíků, kdy po skupinkách musely ujít nějakou tu dáli bez použití světel a dojít zdárně k jednomu pomníku, připomínajícímu právě hrdinské činy samotných partyzánů.

Po celý víkend bylo větrno. Kdo ví, třeba byl záměr větříku připomenout hrůzostrašné chvíle během bojů partyzánů se západním zlem.

Čest partyzánům za jejich hrdinství.

Více fotek zde a zde.

20. června 2017

Čárka – Marek Bednařík

Pozvánka na Středku 2018

Středisková výprava: víkend 25. – 27. května 2018

 
Blíží se střediskový SPORTOVNÍ DEN 2018

Sportovní den se bude konat opět na louce v Braníku – termín: neděle 22. dubna 2018, MAPA

u loděnice skautů z Modřan, po celý den, cca od 10 do 16 – 17 hodin.

 
Naše oddíly hledaly strašidla

Oddíly našeho střediska se tradičně začátkem ledna 2018 účastnily šifrovacího a orientačního závodu Prahou plnou strašidel.

 

 
Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

 

 
V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.

Login
close